اداره کل روابط عمومی دانشگاه

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: دانشگاه جای عقده گشایی و سیاسی کاری نیست / افراد فرصت‌طلب و فاسد جایی در دانشگاه ندارند

۱۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ کد : ۲۰۹۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۶۷

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک اعلام کرد: دانشگاه کانون رشد فضائل، معارف و معنویات است، فضای عمومی دانشگاه باید اخلاقی و علمی باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در دیدار با معاون فرهنگی دانشجویی و جمعی از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی فرصت بزرگی برای ملت، کشور، جهان سوم و امت اسلامی است بیان کرد: خورشیدی درخشیده است و نورافشانی می کند. یکی از قله‌های بلندی که برای فتح آن همه باید همت کنند، قله علم است.

وی افزود: اکنون کشور در مسائل علمی نیازمند سه موضوع کلان است. نخست علوم روز است، که به سرعت در حال پیشرفت است و ایران هم باید پا به پای غرب حرکت کند. ظرفیت و استعدادی در کشور وجود دارد که حتی می تواند از غرب پیشی بگیرد. عقب افتادگی به هرنحوی باید جبران شود و وظیفه دانشگاه نیز در پیشرفت علمی باید مشخص شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه دیگر نیاز علمی کشور مربوط به علوم انسانی است تصریح کرد: علوم انسانی کشور نیز باید در برابر غرب در حوزه های مختلف حرف برای گفتن داشته باشد. مورد سوم نیز علوم اسلامی است.

دری نجف آبادی عنوان کرد: باید در هرسه موضوع گام‌های بلندی برداشته شود. همه باید بسیج شوند تا ایران در علم حرف اول را بزند، در چشم انداز 1404 پیشرفت علمی یکی از موضوعات مهمی است که مطرح شده است.

دانشگاه آزاد باید اولویت‌بندی کند

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید چشم انداز علمی خود را مشخص کند، گفت: دانشگاه آزاد باید اولویت‌بندی کند. نباید به کارهای کمی اکتفا کرد. یکی از مشکلات گذشته دانشگاه آزاد اسلامی کارهای کمی بود، باید بر کیفیت علم متمرکز شد. دانشجو و فارغ التحصیل زیاد است ولی زمانی که کیفیت نداشته باشند مانند اقیانوسی است که چند سانتی متر سطح داشته باشد. دلخوش به تعداد زیاد دانشجو و فارغ التحصیل نکنید.

مدیریت دانشگاه آزاد در اختیار افراد دلسوز است

امام جمعه اراک با بیان اینکه در حال حاضر مدیریت دانشگاه آزاد در اختیار افراد دلسوز است، افزود: در دانشگاه آزاد باید نظارت، اشراف و غربالگری انجام شود، تا هرکس نتواند با ولنگاری رفتار کند. باید سیاست دانشگاه مشخص شود و هر کس با آنها سازگار نیست، برود.

به گفته دری نجف آبادی دانشگاه کانون رشد فضائل، معارف و معنویات است نه جایی برای توهین به مقدسات و فضای عمومی دانشگاه باید اخلاقی و علمی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: افراد نباید فساد و فحشا در دانشگاه رواج دهند و آشوب بپا کنند. دانشگاه جای عقده گشایی و سیاسی کاری نیست. تا کنون در انقلاب با افراد مخالف بی‌مهری نشده بلکه با مهربانی و احترام برخورد شده است.

افراد فرصت‌طلب و فاسد جایی در دانشگاه ندارند

وی تصریح کرد: افراد فرصت‌طلب و فاسد جایی در دانشگاه ندارند و بایدآنها را از دانشگاه‌ها دور نگه داشت. جریان فکری که از ابتدای انقلاب بر علیه آن عمل کرده، از بین نرفته است، کسانی که به بیت امام جمعه با ماشین پر از سنگ حمله می کنند.

دری نجف آبادی اظهار کرد: دانشگاه آزاد، اسلامی است و باید دانشجویان آن مدافعان حریم امامت و ولایت باشند.

وی در پایان درباره کرسی های نظریه پردازی گفت: کرسی تمام مساله نیست، بلکه یکی از صدها مساله‌ای است که باید به آن پرداخته شود. اشتغال یکی از مسائل مهمی است که تمام جامعه درگیر آن هستند.