اداره کل روابط عمومی دانشگاه

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: کیفی گرایی و ترویج روحیه انقلابی باید با جدیت در دانشگاه آزاد اسلامی دنبال شود

۳۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۷۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۱۱
رئیس و مسئولان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نمایند ولی فقیه در استان مرکزی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نمایند ولی فقیه در استان مرکزی در دیدار با رئیس و مسئولان بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی برای تخریب اعتقادات معنوی جوانان به خصوص قشر تحصیلکرده و دانشگاهی کشور برنامه ریزی کرده اند و دانشگاه ها باید برای این مهم برنامه های مدون تدوین کنند.

وی ادامه داد: تقویت توسعه فرهنگ دینی، بهره گیری از موازین قرآن کریم، سیره اهل بیت(ع)، آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و حفظ ارزش های نظام اسلامی در دانشگاه ها ضروری است.
امام جمعه اراک اظهار داشت: دانشگاه ها از کانون های اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی و از گروه های مرجع اثرگذار در اشاعه تفکر و ارزش های انقلابی در کشور هستند و این نقش حیاتی همچنان باید پررنگ باشد.

وی ادامه داد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب شتاب علمی کشور باید مسیر اصلی خود را بپیماید و این مهم نباید دستخوش برنامه های حاشیه ای به خصوص انتصابات در دانشگاه های کشور شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: عملکرد 30 ساله گذشته دانشگاه آزاد اسلامی باید چراغ راه 30 ساله آینده این مراکز علمی باشد و تربیت نسل هایی کارآفرین، فناور و نقش آفرین در توسعه علمی کشور در دستور کار مسئولان دانشگاه ها قرار گیرد.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه گفت: مدرک گرایی در حوزه های علمیه و دانشگاه های سراسر کشور بزرگترین معضل جامعه علمی کشور است که برای اصلاح آن نیاز است بسیاری از ساختارها به روز رسانی شود و عمل گرایی در صحنه های مختلف کشور به خصوص اقتصادی، جایگزین مدرک گرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین و تاثیرگذار ترین کانون علمی کشور محسوب می شود و به همین دلیل باید کیفی گرایی و ترویج روحیه انقلابی گری در این کانون علمی با جدیت دنبال شود.

وی تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت را پیش نیاز توسعه اقتصادی دانست و گفت: درحالی که چرخه علم وفناوری، مبنای بسیاری از موضوعات جامعه است، راهبری مسیر توسعه کشور نیز با مشارکت و تعامل همه جانبه جامعه دانشگاهی و صنعتی امکانپذیر است.

امام جمعه اراک تاکید کرد: نیازسنجی یکی دیگر از وظایف مراکز علمی و به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی است که باید به صورت علمی و کارشناسی این مهم در نقاط مختلف کشور اجرایی و ظرفیت های دانشگاه ها در جهت رفع این نیاز به کار گرفته شود.

وی یادآوری کرد: معنویت، مودت و حرکت در مسیر ارزش های والای انقلاب اسلامی، امام راحل، شهدا و منویات رهبر معظم انقلاب باید فضای دانشگاه های کشور را در بر گیرد.