روابط عمومی دانشگاه

بررسی ظرفیت انقلاب اسلامی ،کارآمدی وکارنامه نظام جمهوری اسلامی در دانشگاه آزاداسلامی اراک

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۲ کد : ۲۶۴۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۶۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک ،به همت معاونت فرهنگی دانشجویی  و همکاری روابط عمومی دانشگاه ،نشست فرهنگی باموضوع؛بررسی ظرفیت انقلاب اسلامی ،کارآمدی وکارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران باحضور اعضای هیأت علمی دانشگاه و با سخنرانی حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی وامام جمعه اراک در سالن جلسات حضرت امام خمینی (ره) شهرک دانشگاهی امیر کبیر برگزار شد.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: «پیشرفت های علمی و پژوهشی در آموزش و پرورش، دانشگاه های دولتی و آزاد و حوزه های علمیه نیز از دیگر آثار و برکات 40 سال انقلاب اسلامی است به طوری که شمار دانشجویان پیش از پیروزی انقلاب 165 هزار نفر بود و امروز علاوه بر 10 میلیون فارغ التحصیل بیش از چهار میلیون نفر نیز در دانشگاه های نقاط مختلف کشور تحصیل می کنند. »

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:« استقلال، اعتماد به نفس و وحدت و انسجام ملی مهمترین دستاورد 40 ساله انقلاب اسلامی ایران است.»

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود:« یکپارچگی و انسجام شکل گرفته در جمهوری اسلامی با هیچ سرمایه ای قابل سنجش نیست و این یکپارچگی عامل وحشت و ترس استکبار جهانی شده است. »

وی ادامه داد: «ملت فهیم و مومن ایران اسلامی با ندای رهبر معظم انقلاب در تمامی مناسبت ها و جریان های مختلف نظام به خصوص در راهپیمایی ها حضور پیدا می کنند و اقتدار، عظمت نظام اسلامی و پشتیبانی از ولایت فقیه را با افتخار فریاد می زنند. »

امام جمعه اراک بیان کرد:« هویت ملت ایران از زمان حکومت صفویان با اسلام ناب محمدی(ص) گره خورده و پاسداشت و حفظ این ارزش مقدس باید در دستور کار تمامی نهادها و اقشار مختلف مردم قرار گیرد. »

وی بیان کرد: «پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 47 درصد از لایه های مختلف جامعه با سواد بودند اما امروز به برکت سرمایه گذاری های مداوم در این بخش بیش از 90 درصد مردم باسواد هستند که این سرمایه ارزشمندی برای آینده نظام اسلامی محسوب می شود. »

امام جمعه اراک گفت: «پبش از پیروزی انقلاب اسلامی امورات پزشکی و بهداشتی مردم توسط اطبای خارجی که از بنگلادش، هند و فیلیپین به ایران عزیمت کرده بودند رسیدگی می شد اما امروز در تمامی بخش های پزشکی پزشکان ایرانی نسبت به تمامی دنیا سرآمد هستند. »

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: «پیشرفت های روز افزون در آموزش های نظامی، ساخت انواع موشک، زیردریایی، نانوتکنولوژی، انرژی هسته ای و راهیابی به اقیانوس هند، مدیترانه و آب های آزاد جهان از دیگر دستاوردهای نظام اسلامی که باید قدردان بود. »

وی گفت:« عملکرد شایسته مردم و مسئولان نظام اسلامی در دفاع مقدس نیز گویای دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است چرا که ملت ایران با دست خالی هشت سال مقابل کشور 12 لشگر مجهز و قدرتمند رژیم بعثی مقاومت کردند و اجازه دست درازی به خاک وطن را به بیگانگان نداند. »

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد:« نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت مقاومت آحاد مردم، رشادت های شهدا و هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب قدرت مطلق منطقه محسوب می شود به طوری که بعد از پیروزی انقلاب اسرائیل جنایتکار در هر توطئه ای که بر علیه جهان اسلام برنامه ریزی کرده با اقتدار و صلابت ایران اسلامی نقش برآب شد و مردم باید شکرگذار این قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران باشند. »

آیت الله دری نجف آبادی یادآوری کرد: «کارنامه 40 ساله نظام اسلامی درخشان و قابل تقدیر است اما با برنامه ریزی ها و جلوگیری از غفلت ها می شد این شرایط حتی بیش از 15 درصد بهتر نیز باشد که باید در برنامه ریزی های آینده مسئولان نقاط ضعف را به خوبی تشخیص و از تکرار آن جلوگیری کنند. »

وی بیان کرد:« انتخاب مسئولان در پست های مدیریتی و حساس کشور از مهمترین عوامل رشد و توسعه کشور است و مسئولان رده بالای کشوری برای جلوگیری از فساد مالی و همچنین پیشبرد اهداف عالیه نظام اسلامی باید در انتصابات شایسته سالاری را در دستور کار خود قرار دهند. »

امام جمعه اراک افزود: « انتصابات پست های مدیریتی بر اساس فشارهای سیاسی مشکلاتی در اداره امور کشور ایجاد کرده که در آینده باید این مهم به عنوان نقطه ضعف مدیریتی اصلاح شود. »

آیت الله دری نجف آبادی تاکید کرد: « حفظ ارز و سرمایه ملی نیز از دیگر راه های حفظ استقلال کشور و جلوگیری از هدر رفت بیت المال است که باید جدی گرفته شود و نباید ارز کشور برای سیاحت افراد به نقاط مختلف جهان هزینه شود.»

وی تولید با کیفیت و رقابتی در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی، روزآمدی و تقویت بنیه علمی دانشگاه ها، حوزه های علمیه و دیگر مراکز علمی کشور، پرهیز از خام فروشی و گسترش فرهنگ قرآنی و اهل بیتی در جامعه از دیگر عوامل رشد و توسعه پایدار کشور است که مسئولان باید برای آینده نظام اسلامی مرود توجه قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود در مورد خصوصی سازی و واگذاری واحدهای صنعتی بر اساس اصل 44 قانون اساسی نیز گفت:« هدف اصلی از اجرای این قانون چابک سازی دولت و واگذاری بخشی از امورکشور به آحاد جامعه بود اما این مهم نه تنها محقق نشد بلکه مشکلات بیشتری نیز برای دولت ایجاد کرد. »

13 کارگروه فرهنگی، اقتصادی، علم و فناوری، رسانه، روستا و محرومیت زدایی، ورزش و جوانان، زنان، تشکل های مردم نهاد، روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت و درمان، بسیج و فرهنگیان و دانش آموزی برای برگزاری هر چه باشکوهتر آیین چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان مرکزی تشکیل شده است.