روابط عمومی دانشگاه

مقدم فر: بعضی ها به دنبال فراموشی حماسه ۹ دی ماه هستند/ فتنه ۸۸ ثابت کرد دشمنی آمریکا با انقلاب توهم توطئه نیست

۱۰ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۶ کد : ۲۷۰۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۴۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک، به همت معاونت فرهنگی دانشجویی واحد اراک و به مناسبت حماسه 9 دیماه نشستی با سخنرانی دکتر حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی رییس هیأت امنای دانشگاه آزاداسلامی و با حضور ریاست و اعضای هیأت رییسه ،رؤسای واحدها و مراکزآموزشی استان مرکزی، معاونان و مسئولان فرهنگی واحدهای استان، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن امام خمینی (ره) دانشگاه آزاداسلامی اراک برگزار شد.

 

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی:حماسه 9 دی،ولایت پذیری مردم کشورمان را به رخ جهانیان کشید

دکتر عباسعلی حیدری دبیرهیأت امناء و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اهمیت حماسه 9 دی ماه، گفت: در این روز مردم ولایت پذیری خود را تجلی بخشیده و آگاهی، بصیرت خودشان را نسبت به فتنه ها و دسیسه های دشمنان انقلاب به رخ جهانیان کشیدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: 9 دی ماه، روز تاریخی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. اتفاقاتی که در طول 4 دهه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران افتاد، هر برگ و ورقش تاریخ ساز است.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که می توان گفت مردم همیشه حاضر در صحنه کشورمان برای انقلاب و کشور تاریخ سازی کردند، روز 9 دی ماه سال 88 بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تصریح کرد: در این روز مردم ولایت پذیری خود را تجلی بخشیده و آگاهی و بصیرت خودشان را نسبت به فتنه ها و دسیسه های دشمنان انقلاب به رخ جهانیان کشیدند.

حیدری بیان کرد: بی شک حماسه 9 دی ماه برگ زرین در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، زیرا در این روز بار دیگر مردم به جهانیان به خصوص دشمنان نظام ،ولایتمداری خود را ثابت و نشان دادند دربرابر توطئه و نقشه های استکبار با ایستادگی هر چه تمام، مقابله خواهند کرد.

مقدم فر:

بعضی ها به دنبال فراموشی حماسه 9 دی ماه هستند/ فتنه 88 ثابت کرد دشمنی آمریکا با انقلاب توهم توطئه نیست

دکتر حمید رضا مقدم فر مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه بعضی ها به دنبال تحریف فتنه 88هستند، گفت: فتنه 88 ثابت کرد دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران توهم توطئه نیست.

مقدم فر با بیان اهمیت حماسه9دی گفت: در بین یوم الله هایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا کنون داریم،  بعضی روزها نسبت به سایر روزها بیشتر می درخشد و یادآور شدن آن ها، یادآور یک مدل و الگو برای آینده روشن کشور است، به عنوان مثال وقتی امام (ره)  فرمودند: بنده 15 خردادماه را برای همیشه تاریخ عزای عمومی اعلام می کنم و ایشان تاکید داشتند برای این روز بزرگداشت برگزار گردد، بدین خاطر است که روزهای همچون پانزده خرداد و 22 بهمن، نهم دی ماه و نقش مهمی در شکل گیری و تثبیت مبانی انقلاب اسلامی در جامعه دارد.

وی ادامه داد: همانطور که از 15 خرداد به عنوان ریشه انقلاب اسلامی یاد می شود، 9 دی ماه، اثبات کننده مقبولیت ولایت فقیه در جامعه است.

مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: فتنه 88 از وسعت بالایی برخوردار بود، تمامی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا متحد آمده بودند که نظام را برانداز کنند، به همین خاطر است که مقام معظم رهبری فتنه88 را به جنگ احزاب که زمان پیامبر(ص) اتفاق افتاد، تشبیه کرد.

مقدم فر با بیان اینکه فتنه 88 به قدری بزرگ بود، که می توانست تهدید جدی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد، گفت: 9 دی ماه باطل السحر این داستان بود. بی شک ریشه حواث 88 طراحی آن در خارج از کشور بوده است،بیش از 111 کد در حوادث 88 نشان می داد که طراحی آن از خارج از کشور شده بود، ولی نباید به دنبال اثبات این باشیم که آقایان میرحسین موسوی، کروبی و دیگرانی که در رأس این فتنه قرار داشتند، عناصر وابسته به خارج بوده یا نه، بلکه می تواند زمینه های فردی افراد همچون شیطان نفس و غیره از او موجود آماده ای را فراهم کند که خارجی و عنصر خارجی بر او مستولی یابد و متاسفانه این اتفاق در سال 88 به وقوع پیوست.

مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در این 9 سال اخیر خیلی به دنبال این هستند که نهم دی ماه منسی و فراموش شود و یا به دنبال این هستند که فتنه 88 را دعوای بین آقایان میرحسین موسوی و احمدی نژاد جلوه دهند، که این امر یکی از تحریف های بزرگ فتنه 88 است.

وی ادامه داد: فتنه 88 اینقدر کوچک و دعوای بین فردی نبود، بطوریکه مقام معظم رهبری فرمودند: فتنه 88، جنگ احزاب بود. بعد 8 سال دفاع مقدس که از آن به عنوان جنگ سخت یاد می شود، تمامی اتاق فکرها، اندیشکده ها کشورهای غربی و آمریکا گرد هم جمع شدند تا طرحی را برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ترسیم کنند، و حاصل این هم اندیشی طراحی سه دهه برای براندازی انقلاب بود دهه اول دوران هشت سال دفاع مقدس، دهه دوم فتنه 18 تیر سال 78  کوی دانشگاه و دهه سوم که بیش از دو دهه برنامه ریزی ویژه تر با وسعت بیشتری کردند، فتنه 88 بود.

مقدم فر گفت: فتنه 88 دستور العمل داشت و دستور العمل آن بر پایه دستورالعمل های جین شارت نویسنده کتاب از دیکتاتوری تا دموکراسی بود که در این کتاب بیش از صد دستور العمل برای اتقلاب های رنگی و مخملی ارائه شده است.

مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در فتنه 88 دو چیز را به آقای میر حسین موسوی القا کنند، اول اینکه  90 درصد مردم خواستارند وی رئیس جمهور شود و دوم اینکه اگر به عنوان ریاست جمهور انتخاب نشود، قطعا در انتخابات تقلب صورت گرفته است، برای همین بود که ایشان قبل از اعلام نتایج انتخابات خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری دانست و در حضور تمامی خبرنگاران خارجی و داخلی پیروزی خود را اعلام کرد و گفت اگر در انتخابات شکست بخورد، قطعا در انتخابات تقلب صورت گرفته است.

وی گفت: کشور با فتنه های متعددی همچون فتنه قومیت ها، فتنه جنگ، فتنه تحریم روبرو بوده است، ولی فتنه 88 با سایر فتنه ها فرق می کرد، زیرا تمامی نیروهای دشمن برای براندازی در این فتنه تمرکز شده بود و مهمتر از همه بعضی از نخبگان و خواص کشور حتی آن هایی که سه دهه همراه با حاکمیت بودند، برای اولین بار مواضع و سخنان آنان با دشمنان تابلو دار نظام یکی شده بود.

 مقدم فر با اشاره به خصومت و دشمنی آمریکا با کشورمان، گفت: بعضی ها اعتقاد دارند که خصومت آمریکا علیه کشورمان توهم است ولی خوشبختانه در فتنه 88 به صراحت و روشنی مشخص شد که دشمنی آمریکا با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توهم توطئعه نیست، بلکه آمریکا بزرگترین تهدید خود را ایران می داند.

وی ادامه داد: دلیل این که آمریکا بزرگترین تهدید خود را ایران می داند، بدین خاطر است که مکتب لیبرال دموکراسی به واسطه انقلاب اسلامی ایران به بن بست رسیده است، بدین خاطر که با الهام بخشی از انقلاب اسلامی ایران کشورهای منطقه بیدار شده اند.

مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تحلیل اشتباه بعضی افراد مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان، گفت: آمریکا به شکست خورده است، در سوریه دارند هزینه می دهد زمانی کشورهای دیگر هزینه می دادند و آمریکا بهره می برد ولی هم اکنون شرایط بر عکس شده آمریکا دارد هزینه می دهد و جمهوری اسلامی، محور مقاومت بهره دارد می برد.

مقدم فر در پایان بیان کرد:آمریکا در کشورهای منطقه همچون عراق، افغانستان، سوریه و غیره قدرت تصمیم گیری ندارد، امروز طالبان با توجه به نقشی که در گذشته در افغانستان داشت، مقابل آمریکایی ها و دولت افغانستان ایستاده است، و هم اکنون وجه مشترک کشور ما با طالبان مبارزه با جریان تکفیری است که آمریکا به دنبال تقویت این جریان در منطقه است.