روابط عمومی دانشگاه

اولین کارگاه دانش افزایی مدرسان درس آشنایی با قرآن کریم در واحد اراک به کار خود پایان داد

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۰ کد : ۲۷۷۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۹۱

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با اشاره به برگزاری اولین کارگاه های دانش افرایی علوم و معارف قرآن در سرتاسر کشور توسط پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این کارگاه با حضور 43 نفر ویژه مدرسان درس آشنایی با قرآن کریم واحدهای دانشگاهی استان های مرکزی، همدان و قم به میزبانی واحد اراک به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی اراک ، عبدالحسین بهرامی مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در حاشیه اولین کارگاه دانش افزایی علوم و معارف قرآنی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر توسعه و تعالی فعالیت ها و آموزش های قرآنی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس و تاکنون دستاوردهای خوبی در فعالیت ها و برنانه های قرآنی داشته است که می توان به فعالیت ها و برنامه های پژوهشکده قرآن و عترت اشاره کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در رشته علوم و معارف قرآنی اساتید متعددی دارد، به منظور دانش افزایی اساتید برای اولین بار کارگاه دانش افزایی علوم و معارف قرآن توسط پژوهشکده قرآن و عترت طراحی شده است، که در این دوره 16 ساعته مباحث و سرفصل های آموزشی نوین در حوزه علوم و معارف قرآن به اساتید آموزش داده می شود.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تصریح کرد: در این دوره اشکلات و غلط هایی که در کتاب روخوانی و روان خوانی موجود است در این جلسات به مسئولین مربوطه پژوهشکده توسط اساتید شرکت کننده اعلام خواهد شد که پس از بررسی لازم این اشکلات در چاپ جدید رفع خواهد شد.

بهرامی با اشاره به اینکه این کارگاه ها در سرتاسر کشور ویژه اساتید علوم و معارف قرآنی در حال اجرا است، گفت: این کارگاه به مدت دو روز از تاریخ 15 الی16 بهمن سال جاری به میزبانی واحد اراک برای اساتید علوم و معارف قرآن استان های مرکزی، همدان و قم برگزار شد، که در مجموع 43 نفر از اساتید خانم و آقا در این کارگاه شرکت کردند.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب بر پایه و مبانی علوم قرآن شکل گرفته است و بر همین اساس برای آشنایی و انس بیشتر دانشجویان و جوانان باید مباحث قرآنی به شیوه اثرگذار به آنان انتقال و آموزش دهد که نقش اصلی این مهم، به عهده اساتید علوم و معارف قرآن است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در پایان با اشاره به فعالیت های متنوع این واحد دانشگاهی در توسعه و تعالی فعالیت های قرآنی، گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک یکی از موفق ترین واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی در فعالیت های قرآنی است بگونه ای که اساتید، دانشجویان و کارکنان واحد دانشگاهی در جشنواره ها و مسابقات قرآنی در سطح استانی و کشوری رتبه های برتر را از آن خود کرده اند.