دکتر واشقانی فراهانی خبر داد: انتخاب 68 فرهیخته برتر در جشنواره فرهیختگان

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۶ کد : ۲۷۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۰۱
انتخاب 68 فرهیخته برتر در جشنواره فرهیختگان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر سومین جشنواره فرهیختگان، در مراسم سی و سومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، گزارشی از فرآیند برگزاری و انتخاب برگزیدگان این جشنواره ارائه کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در سخنانی در این مراسم به اهداف برگزاری جشنواره فرهیختگان اشاره کرد و گفت: ایجاد بستری مناسب برای بزرگداشت جایگاه بلند اندیشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوری و فراهم آوردن زمینه تعامل و همکاری علمی میان پژوهشگران، شناسایی و معرفی پژوهشگران، فناوران و نوآوران دانشگاه، کشف استعدادهای برتر در زمینه های مختلف علمی و صنعتی و ایجاد انگیزه در مخترعان، مبتکران، نوآوران، فن آفرینان، طراحان کسب و کار و پژوهشگران داخلی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: جشنواره فرهیختگان به صورت ملی و در گستره واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی و واحدهای دانشگاهی برون مرزی برگزار شده است.

واشقانی فراهانی به مخاطبان جشنواره فرهیختگان اشاره کرد و افزود: کلیه اعضای هیات علمی و مدرسان، دانشجویان، دانش آموختگان و دانش آموزان دانشگاه آزاد اسلامی در گروه های اصلی آموزشی (علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، هنر، پزشکی، دامپزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی) مخاطبان این جشنواره هستند.

دبیر جشنواره فرهیختگان به 23 بخش و محور اصلی این جشنواره اشاره کرد و گفت: شرکت کنندگان این جشنواره در بخش ها و محورهای پژوهشی مختلف از جمله جایزه پژوهشی امام خمینی (ره)، پژوهشگر برتر، کتاب برتر، طرح پژوهشی، رساله، واحد دانشگاهی، انجمن علمی، مرکز رشد، واحد فن آور، آزمایشگاه ها (در سه بخش استاندارد و ایمن، درآمدزا و پیشرفته)، آموزشکده سما و... مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی افزود: در بخش ویژه این جشنواره، از پژوهشگران برتر در زمینه حوزه اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، جانبازان دانشگاه آزاد اسلامی و سه تن از قهرمانان ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه بیش از 700 پرونده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، اظهار داشت: با تشکیل ستادهای استانی و کمیته های علمی، از میان 700 پرونده موجود، 68 پرونده در 23 محور جشنواره و در قالب 4 گروه علمی و تخصصی انتخاب شده اند که در مراسم امروز از آنها تجلیل خواهد شد.