روابط عمومی دانشگاه

رحیمی خبر داد: تصویب و راه‌اندازی رشته شیمی گرایش دارویی در دانشگاه آزاد اراک

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۵ کد : ۲۸۷۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۸۲
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از تصویب و راه‌اندازی رشته شیمی گرایش دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در این واحد دانشگاهی خبر داد.

عبدالله رحیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اراک با اعلام خبر راه‌اندازی رشته جدید و کاربردی شیمی گرایش شیمی دارویی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، اظهار کرد: شیمی دارویی گستره‌ای از علوم دارویی است که اصول شیمی و زیست‌شناسی را برای ایجاد دانشی که می‌تواند منجر به ارائه مواد دارویی جدید شود به کار می‌برد؛ بنابراین یک شیمیدان دارویی نه تنها باید شیمیدان آلی قابلی باشد؛ بلکه باید زمینه بنیادی در علوم زیست‌شناسی به‌ویژه بیوشیمی و فارماکولوژی نیز داشته باشد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک دارای امکانات و زیرساخت‌های آموزشی، پژوهشی و رفاهی مناسب و استاندارد بوده و برخورداری از اعضای هیئت علمی متخصص و متعهد، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی استاندارد، سالن‌های همایش و ورزشی مجهز، سرویس‌های ایاب و ذهاب منظم و فضاهای رفاهی و خدماتی از مزیت‌های فراوان این واحد دانشگاهی است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گفت:‌ با تلاش‌های صورت‌گرفته با استفاده از نقاط قوت این واحد دانشگاهی گام‌های مؤثری در راستای گسترش رشته‌های جدید به‌ویژه در تحصیلات تکمیلی برداشته شده است.

رحیمی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک اکنون با رتبه جامع دوستاره و بیش از ۳۳ سال سابقه فعالیت علمی، آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی و با دارابودن بیش از ۱۰ هزار دانشجو، ۲۷۶ رشته مقطع تحصیلی شامل ۵۵ رشته در مقطع دکترای تخصصی، ۹۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۰۶ رشته در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و ۲۳ رشته در مقطع کاردانی پنج دانشکده مصوب دارد.

وی افزود:‌ این واحد دانشگاهی با داشتن دانشکده‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، مدیریت، کشاورزی و منابع طبیعی و پرستاری و مامایی در دو سایت مجزا به نام‌های شهرک دانشگاهی امیرکبیر و مجتمع آموزشی قائم‌مقام فراهانی در ۱۲۰هزار مترمربع فضای آموزشی ـ رفاهی و با داشتن ۳۵۰ عضو هیئت علمی تمام‌وقت، بیش از ۷۰ هزار فارغ‌التحصیل دارد که خدمات ارزشمندی را به جامعه علمی کشور عرضه داشته و دستاوردهای قابل توجهی را در سطح ملی و بین‌المللی کسب کرده است.

به گزارش روابط عممومی  ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی در غرب کشور با ارائه برترین خدمات و تسهیلات مالی، دانشجویی، آموزشی، پژوهشی، ورزشی و رفاهی در ۶۹ رشته متنوع دانشگاهی در مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد.

داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.