روابط عمومی دانشگاه

برگزاری جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاداسلامی اراک

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۳ کد : ۲۸۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۴۵۲

به گزارش خبرنگار آنا به نقل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، به مناسبت میلاد فرخنده حضرت مهدی( عج) مراسم جشن ازدواج 35زوج دانشجوی دانشگاه آزاداسلامی اراک به همت کانون مهدویت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاداسلامی اراک و همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی و روابط عمومی دانشگاه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمود یزدانی معاون دفتر نهاد، پیمان عین القضاتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و برخی از معاونان و مدیران در تالار فردوسی شهرک دانشگاهی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزارشد.

پیمان عین القضاتی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در مراسم جشن ازدواج دانشجویی بابیان روند رو به رشد آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی در جامعه گفت: ازدواج مقوله رسیدن دو فرد به یکدیگر نیست، بلکه رسیدن و پیوند دو خانواده به یکدیگر است که متاسفانه اکثر زوج های جوان و خانواده آنان به این مساله توجه نداشته و همین امر باعث شده در شهری همچون اراک بر اساس آمار رسمی 33 درصد از علت طلاق، دخالت خانواده ها باشد.

وی تاکید کرد: آنچه از آمارها حاکی است باید در مدیریت ارتباط خانواده ها مدیریت صحیحی صورت گیرد، علاوه بر آن والدین باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر فرزندشان قصد ازدواج دارد، باید زمینه استقلال آن فراهم شود منظور از استقلال مالی نیست بلکه استقلال در تمامی زمینه ها می باشد و هیچ کدام از والدین اجازه هیچگونه دخالت در زندگی مشترک فرزند خود نداشته و به جای دخالت می تواند مشاوره دهند.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گفت: دوران جدید برای زوج های جوان دوران پیچیده ای است و یک زوج جوان نمی توانند به تنهایی مسائل خود را حل کنند، بلکه پیشنهاد می شود از شروع یا حتی قبل از آغاز زندگی مشترک، یک مشاور را همراه خود داشته باشند.

عین القضاتی تصریح کرد: با توجه به اینکه لزوم مشاور در ازدواج موفق زندگی جوانان بویژه دانشجویان نقش به سزایی دارد، مرکز مشاوره این واحد دانشگاهی برای دانشجویان متاهل واحد اراک خدمات مشاوره ای ارائه خواهد کرد.

عین القضاتی در پایان بیان کرد: دوران جدید و فصل زندگی مشترک با رقابت اطرافیان آغاز نشود و یکی از عوامل های مهم طلاق رقابت و چشم هم چشمی است.