روابط عمومی دانشگاه

عین‌القضاتی تشریح کرد: جزئیات برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی اراک برای اوقات فراغت دانشجویان

۰۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۷ کد : ۳۰۵۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۹۹
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک جزئیات برنامه‌های این واحد دانشگاهی برای اوقات فراغت دانشجویان و دانش‌آموزان در فصل تابستان را تشریح کرد.

پیمان عین‌القضاتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در اراک درباره طرح‌ها و برنامه‌های اوقات فراغت دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی اراک اظهار کرد: در راستای مهارت‌محوری دانشجویان و دانش‌آموزان برنامه‌هایی از سوی این واحد دانشگاهی برای اوقات فراغت آنان در فصل تابستان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در بخش دانش‌آموزی، تاکنون تعداد ۳۶۵ نفر در دوره‌های ورزشی و مهارتی ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: ثبت‌نام از متقاضیان در رشته‌های آموزش‌های قرآن، فتوشاپ، زبان انگلیسی، نمایش‌های صحنه‌ای، مجری‌گری، نصب دوربین مداربسته، جوشکاری، نصب آیفون تصویری، نصب و راه‌اندازی کولر آبی، اسمبل‌کردن کامپیوتر و نصب برنامه، خلاقیت، معرق و مشبک‌کاری، فوتسال، والیبال، هندبال، ایروبیک، بدمینتون، طناب‌زنی، شطرنج، آمادگی جسمانی، بسکتبال، فوتسال و تنیس روی میز ادامه دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تصریح کرد: کلاس‌های تخصصی فوتبال با ثبت‌نام بیش از ۶۰ دانش‌آموز در مجتمع قائم‌مقام فراهانی دایر شده و مورد استقبال دانش‌آموزان قرار گرفته است، این در حالی است که راه‌اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی این واحد دانشگاهی در دستور کار قرار دارد تا با دریافت مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی و حضور دانشجویان رشته تربیت‌بدنی، فعالیت خود را آغاز و مدارس تخصصی این بخش نیز راه‌اندازی شود.

عین‌القضاتی با بیان اینکه ایام تابستان فرصت مناسبی برای فراگیری آموزش‌های مهارتی دانشجویان است، اظهار کرد: در این زمینه کارگاه‌های مختلفی از جمله در حوزه مشاوره و روانشناسی، اختلالات یادگیری، کارگاه‌های مهارتی اوتیسم و هنردرمانی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده که تاکنون با استقبال خوب دانشجویان مواجه شده و اکنون در مرحله نخست نزدیک به ۵۰ دانشجو ثبت‌نام شده‌اند.

وی مطرح کرد: در حوزه‌های فنی و مهندسی نیز با همکاری دانشکده فنی مهندسی در بخش عمران دو کارگاه ویژه، آماده فعالیت بوده و در بخش بهداشت و درمان در راستای مهارت‌آموزی دانشجویی کارگاه‌های سرم‌درمانی، تزریقات و پانسمان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده و از طریق مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت دانشگاه آزاد اسلامی اراک در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در مورد بحث توانمندسازی دانشجویان تأکید کرد: در بخش تشکل‌های سیاسی در دوره آموزشی حیات طیبه و به‌صورت کشوری برگزار شد که در این راستا دانشجویان به مدت ۱۶ روز به استان همدان اعزام شدند و نیز آموزش کارگاه فضای مجازی با شرکت ۱۵ دانشجو به مدت چهار روز در استان اصفهان برگزار خواهد شد.

عین‌القضاتی با یادآوری فرارسیدن ایام محرم و برنامه‌های توانمندسازی هیئت‌های دانشجویی گفت: در این زمینه ۱۲ نفر از دانشجویان برای شرکت در این دوره‌ها اعزام خواهند شد. این در حالی است که اردوی معرفت رضوی و ضیافت رضوی نیز در راستای فعالیت‌های توانمندسازی دانشجویان برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: اردوی ضیافت رضوی توسط نهاد رهبری با اعزام ۱۵ نفر از دانشجویان و اردوی معرفت رضوی توسط معاونت دانشجویی کشور در مشهد مقدس و با حضور ۱۲ دانشجو برگزار می‌شود.

عین‌القضاتی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز برنامه‌ای پنج‌روزه را با عنوان برگزاری دوره توانمندسازی کانون‌های فرهنگی، هنری و مذهبی دانشگاه در دستور کار دارد،‌ اظهار کرد: این برنامه به مدت پنج روز، شهریورماه سال جاری در تهران پیش‌بینی شده که مهارت‌های تخصصی کانون‌های آموزشی را به همراه دوره‌های بصیرت‌افزایی به شرکت‌کنندگان آموزش خواهد داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از اجرای برنامه‌های آموزشی برای استادان حق‌التدریس این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: در حوزه آموزش و در بحث مهارت‌های حوزه تدریس در بخش فرهنگی، بصیرت بخشی و آشنایی با بیانیه گام دوم انقلاب، پوشش و آراستگی و آشنایی استادان حق‌التدریس و به‌کارگیری آنها در سال تولید ملی برای استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌های آزاد اسلامی در راستای رونق‌بخشیدن به فضای تولید در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تابستان فصل برگزاری مسابقات ورزشی است در حوزه ورزشی نیز اعزام تیم‌های مختلف را در برنامه اوقات فراغت دانشجویان خواهیم داشت این در حالی است که تیم بدمینتون دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک کاپ اخلاق را در مسابقات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور از آن خود کرد.