روابط عمومی

با حضور صاحبنظران و مسئولان شهری صورت می‌گیرد؛ تشکیل شورای توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

۰۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۶۲۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۴
شورای توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با حضور صاحبنظران و مسئولان شهری تشکیل می‌شود تا با ارائه نظرات مشورتی و تخصصی، راهکارهای لازم برای توسعه هرچه بیشتر این حوزه عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، جلسه هم‌اندیشی درباره استفاده از ظرفیت حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و انتقال درمانگاه دانشگاه به مجتمع قائم مقام فراهانی این دانشگاه با حضور حسین کلانتری رئیس دانشگاه، حسن طاهراحمدی رئیس سازمان نظام پزشکی  شهرستان اراک، مرتضی قاسمی معاون علوم پزشکی دانشگاه، هادی یزدی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و برخی از استادان حوزه علوم پزشکی  در دانشگاه آزاد اسلامی اراک (مجتمع قائم مقام فراهانی) برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در این جلسه بر راهبردهای توسعه خدمات پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و ارائه خدمات نوآورانه در  حوزه علوم پزشکی تأکید کرد.

کلانتری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اراک در حوزه علوم پزشکی ظرفیت‌های لازم را دارد، افزود: «دانشگاه آمادگی تبدیل به احسن ساختمان‌های موجود برای اختصاص مکان مناسب به درمانگاه را دارد و پیگیری‌های لازم در این خصوص انجام خواهد شد.»

قاسمی معاون علوم پزشکی دانشگاه  آزاد اسلامی استان مرکزی هم با تأکید بر چگونگی نحوه توسعه حوزه علوم پزشکی برای تعامل هرچه بیشتر با همه صاحبنظران این حوزه اعلام آمادگی کرد.

طاهر احمدی رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان اراک نیز با بیان ویژگی‌های جمعیت شناختی شهر اراک به سه نکته در انتخاب کارایی درمانگاه دانشگاه آزاد اراک اشاره و انتخاب جانمایی مناسب درمانگاه، استفاده از ظرفیت پزشکان متخصص و فوق تخصصی و چهره‌های شناخته شده و ورود به ارائه خدمات جدید را از شروط موفقیت عملکرد درمانگاه ذکر کرد.

در انتهای جلسه مقرر شد شورایی با نام شورای توسعه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با حضور صاحبنظران و مسئولان شهر تشکیل تا با ارائه نظرات مشورتی و تخصصی راهکارهای لازم به سمت توسعه هرچه بیشتر حوزه علوم پزشکی عملیاتی شود.