کسب مقام اول مسابقات اسکیت و مقام اول مسابقات طناب زنی دردومین دوره ازمسابقات ورزشی کشوری دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی سما توسط تیم ورزشی سما ی اراک

۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۵ کد : ۳۶۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۲۳۸
روابط عمومی
کسب مقام اول مسابقات اسکیت و مقام اول مسابقات طناب زنی دردومین دوره ازمسابقات ورزشی کشوری دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی سما توسط تیم ورزشی سما ی اراک

 

به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، دومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی سما سراسر کشور به مدت دو روز و به میزبانی مرکز آموزشی و فرهنگی سما اراک با حضور جمشید وزیری مدیریت تربیت بدنی و سلامت سازمان سما ، دکترعباس شیخان معاونت دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما  اراک ، سرهنگ ویسمه ای فرمانده محترم نیروی انتظامی کلانشهر اراک و کارشناسان  حوزه  تربیت بدنی سازمان،  مربیان ، سرپرستان و دانش آموزان شرکت کننده در این دوره و جمعی از همکاران سما ی اراک در سالن ورزشی مرکز آموزشی و فرهنگی سما اراک برگزار شد.

بنابراین گزارش مرکز آموزشی و فرهنگی سما اراک با کسب مقام اول مسابقات اسکیت و مقام اول مسابقات طناب زنی دردومین دوره ازمسابقات ورزشی کشوری دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی سما توسط تیم ورزشی سما اراک  به کار خود پایان داد .

بنابراین گزارش در ابتدا مراسم اختتامیه جمشید وزیری مدیریت تربیت بدنی و سلامت سازمان سما  بابیان اینکه ورزش بهترین ابزار در مسیر سلامت و شادابی مردم می باشد ،اظهار کرد: تحقیقات بسیاری نشان داده ورزش برای افراد سلامتی و هم بستگی اجتماعی را به ارمغان می آورد و از بهترین و اثرگذار ترین راه ها در حوزه تعلیم و تربیت است و امید است مربیان و مسئولین محترم آنچه را که مستحق این مهم است را ادا نمایند.

وزیری در ادامه گفت:سازمان سما در مراکز آموزشی وابسته در سراسر کشور از سال تحصیلی گذشته اقدام به تأسیس مدارس تخصصی ورزش نموده است که در سال تحصیلی آینده نسبت به توسعه مدارس مذکور اقدام می نماید و در کنار آن مسابقات ورزشی دوره ابتدایی را طراحی نموده که اولین دوره مسابقات ورزشی پسران و دومین دوره مسابقات ورزشی دختران در مرداد ماه 94 در اراک برگزار شد .

 ایشان ضمن تشکر از همکاران سازمان سما ، مربیان ، سرپرستان و دانش آموزان شرکت کننده از معاونت سما و عوامل اجرایی برگزاری مسابقات در واحد اراک تشکر و قدردانی نمودند و برگزاری این دوره از مسابقات را بسیار مطلوب ارزیابی نمودند .

     در ادامه دکترشیخان معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما اراک ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به مهمانان و شرکت کنندگان و تشکر از مساعدت های ریاست محترم سازمان سما ، معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی سازمان سما ، ریاست محترم شورای سیاستگذاری سازمان سما در استان مرکزی و دکتر نظام آبادی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی اراک ودبیرمحترم هیأت امنای استان مرکزی، وزیری مدیریت محترم تربیت بدنی و سلامت سازمان سما و همکاران محترم ایشان به پاس حمایت در برگزاری این دوره از مسابقات  قدردانی نمودند.

     شیخان بابیان اینکه نگرش درست سازمان سما مبنی بر برگزاری مسابقات ورزشی برای دانش آموزان دوره تحصیلی ابتدائی که ورزش را از سنین پائین مورد توجه قرار داده است باعث شکوفایی استعدادهای دانش آموزان خواهد شد ،افزود: برگزاری اولین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر و دومین دوره مسابقات دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی در سراسر کشور در اراک را نشان از اهمیت ویژه این سازمان به این امر مهم دانستند.

    ایشان تاثیر ورزش را در جسم و روح و افزایش اعتماد به نفس، کسب تجربه و تلاش بیشتر، استحکام روابط اجتماعی و خانوادگی و پیشرفت تحصیلی و جلوگیری از افسردگی و آسیب های اجتماعی بسیار مهم ارزیابی نمودند.

درپایان مسابقات نتایج ذیل بدست آمد؛ دررشته طناب زنی تیم استان مرکزی به مقام اول دست یافت وتیم استان یزد مقام دوم را از آن خود نمود و مقام سوم  به تیم استان هرمزگان تعلق گرفت.

دررشته اسکیت  نیز که با حضور ملی پوشان این رشته (دانش آموزان سمایی) و در سطح بالایی برگزار گردیدنتایج ذیل حاصل شد؛تیم استان مرکزی مقام نخست راکسب نمود ،مقام دوم  از آن استان هرمزگان شد و تیم استان یزد به مقام سوم دست یافت.