روابط عمومی

با حضور رؤسای دانشگاه؛ تفاهم‌نامه عملکردی سال ۹۹ واحدهای دانشگاهی استان مرکزی امضا شد

۲۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ کد : ۳۶۷۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۷۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک در جلسه‌ای با حضور حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و رؤسای واحدهای دانشگاهی ساوه، زرندیه، آشتیان، تفرش، فراهان و برخی از معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک تفاهم‌نامه عملکردی سال ۹۹ واحدهای دانشگاهی این استان امضا شد.

تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان برای برآورده کردن انتظارات مالی

حسین کلانتری در این جلسه با تشکر از تلاش‌ها استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه و رؤسای واحدهای دانشگاهی استان اظهار کرد: آموزش و جذب دانشجو رسالت اصلی دانشگاه است و رؤسای واحدها باید برای جذب دانشجو در سال جدید اهتمام بیشتری داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای را برای سال جدید مالی از اولویت‌های واحدهای دانشگاهی استان عنوان کرد و افزود: از رؤسای واحدها انتظار داریم که با تقویت هرچه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و سراهای نوآوری بخشی از انتظارات مالی را برآورده کنند.

لزوم فعال کردن همه بخش‌های دانشگاهی برای ترمیم ضعف‌ها

مرتضی قاسمی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی به تشریح تفاهم‌نامه عملکردی سال ۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و با توضیح بندهای این تفاهم‌نامه از واحدهای دانشگاهی خواست تا با فعال‌تر کردن همه بخش‌های دانشگاه به بالا بردن هرچه بهتر عملکرد سال قبل و ترمیم ضعف‌ها و تقویت هرچه بیشتر نقاط قوت واحدهای دانشگاهی بپردازند.

چنگیزی سرپرست دبیرخانه استان مرکزی نیز از رؤسای واحدهای دانشگاهی خواست تا در وصول مطالبات دانشگاه اهتمام بیشتری داشته باشند و گزارش وصول مطالبات را هر چهارشنبه به مرکز استان اعلام کنند.

در این جلسه پیگیری مسائل آموزشی، پژوهشی، مالی، درآمدهای غیرشهریه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت، ایجاد مدارس عالی مهارتی، فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، جذب دانشجو، بودجه سالیانه و... واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی استان تأکید شد.

به گزارش آنا، در حاشیه این جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی در واحد ساوه در نشست صمیمی با استادان، مدیران و کارکنان واحد ساوه حضور یافت و به پرسش‌های آنان پاسخ داد.

شرکت والاموتور فعالیت در زمینه قطعات خودرویی، شرکت خشکبار عمان فعالیت در زمینه خشکبار، شرکت باهر اکسیر فعالیت در زمینه حلال‌های شیمیایی، شرکت ساوه پاروت فعالیت در زمینه پرنده‌های زینتی، شرکت فرازین فعالیت در زمینه نرم‌افزار مترجم و شرکت نانو گستر کاوه فعالیت در زمینه مواد ضدشوری خاک ۶ شرکت دانش‌بنیانی بوده که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه مستقر و در حال فعالیت تولیدی هستند.