روابط عمومی

در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی مرکزی صورت گرفت؛ تشریح دستورالعمل اجرای «نظام هوشمند و یکپارچه داده» در دانشگاه آزاد اسلامی

۳۰ تیر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۰ کد : ۳۶۸۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۱۰
رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی در جمع رؤسای واحد و مراکز آموزشی این دانشگاه دستورالعمل اجرای نظام هوشمند و یکپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، حسین کلانتری صبح امروز در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی که با حضور روسای واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه، سرپرست دبیرخانه هیئت امنای استان و رئیس شوراهای تخصصی دانشگاه در راستای بررسی مسائل جاری واحدها و مراکز آموزشی در سالن جلسات امام خمینی(ره) واحد اراک برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس حدیثی که از حضرت علی(ع) روایت شده دانش مایه اقتدار است و قدرت سیاسی و نظامی ایجاد می‌کند.

وی اظهار کرد: علم در زمان جنگ، بازسازی مناطق جنگی، آسایش و امنیت کشور، سیاست و روابط بین‌الملل همیشه کار‌آمد بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با بیان اینکه بدون علم دیگران بر ما مسلط می‌شوند و اگر می‌خواهیم دست اجنبی از کشور کوتاه شود فقط باید توسعه علمی داشته باشیم، بیان کرد: توسعه علمی در دانشگاه آزاد باید با مدیریت جهادی همراه باشد؛ چراکه مدیریت جهادی با علم و دانش روز سر و کار دارد و با جهاد انقلابی و ارزشی همراه است.

کلانتری با توجه به اینکه باید جهادی کار کرد و با حرکت عادی و روزمرگی دولتی نمی‌توان پیش رفت، گفت: پرقدرت بودن، دانش‌محوربودن، با‌برنامه‌بودن، مردم‌محور‌بودن و خستگی‌ناپذیری در قالب مدیریت جهادی تعریف شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در ادامه به تشریح دستورالعمل اجرای نظام هوشمند و یکپارچه داده در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: طبق اعلام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و بخشنامه مجری طرح توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه همه امور مرتبط با سیستم اتوماسیون آموزش و شهریه حداکثر تا دوم مرداد ۹۹ انجام شود.

این استاد دانشگاه افزود: همزمان محاسبه کارنامه آموزشی و گردش معین و محاسبه مانده نهایی شهریه برای همه دانشجویان و در همه نیمسال‌ها به‌طور کامل انجام و پس از آن از درج هرگونه اطلاعات و تغییر در سیستم آموزش و شهریه اکیداً خودداری شود‌.

وی خاطرنشان کرد: لازم است ساعت ۱۶ دوم مرداد پشتیبانی کامل از اطلاعات پایگاه داده سیستم اتوماسیون آموزش و شهریه با تنظیم صورتجلسه رسمی تهیه و یک نسخه در واحد دانشگاهی و یک نسخه از آن در اسرع وقت برای مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه در سازمان مرکزی دانشگاه ارسال شود.

این مسئول با بیان اینکه از این تاریخ (۲ مرداد) به بعد فقط ثبت سؤالات آنلاین توسط استادان، برگزاری امتحانات آنلاین، دریافت و تصحیح پاسخنامه دانشجو توسط استادان مجاز و ثبت نمرات پس از فعال‌سازی مجدد سیستم امکان‌پذیر خواهد بود،گفت: اطلاع‌رسانی لازم به استادان، دانشجویان و سایر حوزه‌های مرتبط درباره شیوه ارائه سرویس سیستم اتوماسیون آموزش و شهریه در زمان اجرای طرح صورت پذیرد تا همه امور آموزشی موردنیاز خود را قبل از تاریخ به انجام برسانند.

لزوم برگزاری ترم تابستان به‌صورت مجازی طبق تقویم آموزشی

رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی بر پیگیری و بررسی مسائل جاری دانشگاه، نحوه تدوین بودجه سال ۹۹،  جذب دانشجو در مرداد، خودگردانی واحدهای دانشگاهی، طرح تحول اقتصادی و برگزاری ترم تابستان به‌صورت مجازی طبق تقویم آموزشی سازمان مرکزی تأکید کرد.

سیاست‌های تشویقی بازخریدی و بازنشستگی کارکنان برای چابک‌سازی سیستم اداری، استفاده بهینه از ساختمان‌های موجود، ارائه فعالیت‌های فرهنگی در مدل‌های مجازی با توجه به شرایط موجود، برگزاری آموزش‌های کوتاه‌مدت، ایجاد میز کار الکترونیکی برای استادان برای ارتباط با دانشجویان، فعال‌شدن کمیته‌های ثبت‌نام از دیگر مسائلی بود که کلانتری یادآوری کرد.

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک وصول مطالبات‌، فضای مجازی و آموزش‌های آنلاین و کمیته بودجه در واحدها، اطلاع‌رسانی درباره به‌روز‌رسانی سیستم «سیدا»ی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشی دانشجویی و مالی) از چهارم تا ۱۵ مرداد، افزایش درآمدهای غیر‌شهریه‌ای، کاهش هزینه‌ها و اخذ پروژه‌های برون‌سازمانی را از مسائل مهم دانشگاه آزاداسلامی در استان مرکزی عنوان کرد.

به‌ گزارش آنا، درپایان جلسه رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی و رؤسای شورای‌های تخصصی نظر و پیشنهاد خود را درباره مسائل مطرح‌شده را بیان کردند.