روابط عمومی

کلانتری عنوان کرد؛ آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به شهرداری اراک در حوزه بازآفرینی شهری

۳۰ تیر ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰ کد : ۳۶۸۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: آمادگی خود را برای کمک به شهرداری اراک در حوزه‌های بازآفرینی و طرح تدوین کاتالوگ شهری، برگزاری همایش ملی منظر شهری و طرح جامع تبلیغات محیطی اعلام می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، جلسه کمیسیون فنی، عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر اراک با حضور طوفان محمدی رئیس این کمیسیون، محمد خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اراک، سجاد باقری رئیس اداره ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی اراک در سالن جلسات شورای اسلامی کلانشهر اراک برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در این جلسه با تشریح امکانات، ظرفیت علمی و آموزشی، وجود استادان متعهد و متخصص در رشته‌های مختلف دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: این دانشگاه آمادگی دارد براساس تفاهم‌نامه‌ منعقد شده با شورای اسلامی شهر اراک در حوزه‌های بازآفرینی شهری، طرح مبلمان و منظر شهری، برگزاری همایش ملی منظر شهری، طرح جامع تبلیغات محیطی و پارکینگ‌های طبقاتی شهری به شهرداری کمک کند.

بیشتر بخوانید:

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برای همکاری با شهرداری اراک

حسین کلانتری با تشریح ۱۰ گام اجرای بازآفرینی شهری اظهار کرد: محلات اراک دارای امکانات و خدمات محدود، تراکم جمعیت، وجود خرده‌فرهنگ‌ها و آسیب‌های اجتماعی هستند و باید با اجرای طرح بازآفرینی شهری، امکانات و خدمات روبنایی تأسیسات شهری، بهسازی، نوسازی، مقاوم‌سازی و برنامه توانمندی‌های اجتماعی و اقتصادی در این محلات نهادینه‌ شود.

در این جلسه محمد امین از مدرسان گروه شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی اراک به تشریح طرح مبلمان شهری پرداخت و مقرر شد بر اساس تفاهم‌نامه، پروپوزال این طرح  توسط دانشگاه تهیه شود.