روابط عمومی

کلانتری: حمایت، هدایت و نظارت بر امور از برنامه‌های دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه است

۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۵ کد : ۳۸۱۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۴
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: حمایت، هدایت و نظارت بر امور از برنامه‌های دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و مسئولیت آراستن دانشگاه به دو بال تخصص و تدین برعهده این دفتر است.

حسین کلانتری در حاشیه گشایش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ساوه، با خیر مقدم و تسلیت ایام ماه صفر اظهار کرد: کتاب سرخ عاشورا و تاریخ کربلا را که ورق می‌زنیم، اربعین حسینی آیینه بازتابنده تمام حماسه‌هاست و به جز حماسه و کرامت چیزی در این آینه نیست. سطر به سطر این مجموعه بیدارگری و الهام‌بخش است.

وی افزود: غم شهادت حضرت امام حسین(ع) آنقدر بزرگ است که صادق آل رسول(ص) می‌فرماید «آسمان چهل روز بر حسین(ع) خون گریه کرد؛ اما یزیدیان خیابان‌ها و کاخ‌ها را برای جشن آماده کردند و چهره واقعه را خواستند به نحوه دیگری نشان دهند».

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: قهرمان کربلا حضرت زینب(س)، این ستون پابرجای کاروان اسرا با خطبه خودش همه چیز را عوض کرد و بر قله عزت و سربلندی ایستاد. با سخنان حضرت زینب(س) جویبار خونی که در روز عاشورا ایجاد شد، در اربعین تبدیل به رود خروشانی شد که این رود هرساله خروشان‌تر جهان را فرامی‌گیرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با تشکر از اقدامات بسیار خوب دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه عنوان کرد: حمایت، هدایت و نظارت بر امور از برنامه‌های دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک توضیح داد: از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارتقای مبانی دینی و اعتقادی در بدنه دانشگاه است؛ بنابراین دانشگاه باید به دو بال تخصص و تدین آراسته شود و دفتر نهاد این مسئولیت ارزشمند را عهده‌دار است و ما باید همکاری لازم را داشته باشیم.

کلانتری ادامه داد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، برگزاری نشست‌های معرفتی، ارائه فکر نو و قوی، نهادینه‌کردن امر به معروف و نهی از منکر و رونق‌بخشی به امور دینی و معنوی از دستاوردهای دیگر دفتر نهاد در دانشگاه‌هاست که ما موظف به همکاری هستیم.

دبیر هیئت امنای استان مرکزی یادآور شد: با ایجاد و افتتاح دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد ساوه و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شمال استان مرکزی و انتصاب حجت‌الاسلام مجید حیدری به‌عنوان معاون دفتر این نهاد، واحدهای شمال استان از امروز دارای یک یاور فرهنگی خواهند بود و پس از این امیدواریم اتفاقات خوب فرهنگی را در این واحدها شاهد باشیم.

در پایان مراسم حجت‌الاسلام مجید حیدری به‌عنوان معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های منطقه شمال استان مرکزی منصوب شد.

به گزارش آنا، آیین گشایش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با حضور حجت‌الاسلام محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌لاسلام مهدی همتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و احسان ساده رئیس واحد ساوه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در واحد ساوه برگزار شد.