روابط عمومی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی: علوم انسانی با ارائه راه‌حل برای مسائل جامعه کاربردی می‌شود

۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۹ کد : ۳۸۶۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، حسین کلانتری در بیست و چهارمین جلسه هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی برای اجرای نشست‌های تخصصی در راستای تعالی علوم انسانی و هنر انتظار از حوزه علوم انسانی این است که به سمتی پیش رود که به‌روز باشد و مسائل جامعه را تبیین و تحلیل کرده و راه حلی ارائه کند تا کاربردی شود.

وی افزود: علوم انسانی کاربردی زمانی اتفاق می‌افتد که بین جامعه و علوم انسانی آشتی صورت گیرد و علوم انسانی بتواند به مسائل جامعه پاسخ دهد. موضوع دیگر حرکت به سمت علوم انسانی بومی است که تحقق آن ضرورت دارد؛ باید علوم انسانی جهانی را بشناسیم؛ اما نباید فرهنگ اصیل و علوم انسانی بومی خود را فراموش کنیم؛ زیرا دچار اختلال شخصیت می‌شویم.

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با بیان اینکه مقام معظم رهبری خط و مشی کلی را در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تبیین کرده‌اند، عنوان کرد: جهت دادن به پژوهش و آموزش و اهل علم و دانش وظیفه ماست که با مطالعه و تغییر در سرفصل‌ها و متون آموزشی و جهت دادن در راستای مبانی اسلامی امکان‌پذیر است.

کلانتری تأکید کرد: تقویت اعتبار علوم انسانی، تقویت نظریه‌پردازی در علوم انسانی و تمهید شرایط برای دستیابی به علوم انسانی بومی باید محور نشست‌ها و برنامه‌ها قرار گیرد.

لزوم چاپ نتایج نشست‌های علمی گروه‌های تخصصی

حجت‌الاسلام مهدی ایمانی، رئیس هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز با تأکید بر تداوم و ادامه کارگاه‌های توانمندسازی اعضای هیئت علمی تعالی علوم انسانی و هنر، رونق یافتن کرسی‌های ترویجی با بیان اینکه نشست‌های گروه‌های تخصصی هیئت اندیشه‌ورز استان مرکزی از ابتدای آذرماه آغاز خواهد شد، گفت: نتایج نشست‌های علمی گروه‌های تخصصی به‌صورت اثر ماندگار مانند کتاب یا نشریه چاپ شود.

به گزارش آنا، در پایان جلسه پس از بحث و گفتگو پیرامون دستور کار هیئت اندیشه‌ورز مصوباتی به تصویب رسید.