روابط عمومی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی: فعالیت انجمن‌های علمی در دانشگاه جایابی شود/ ویژگی‌های دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی

۲۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۳ کد : ۳۸۶۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، حسین کلانتری در سومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی درباره احیای دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی اظهار کرد: در دانشگاه تمدن‌ساز، استاد و دانشجو خودباور هستند و با تعیین اهدافی مبتنی بر گذشته با نگاه به آینده حرکت می‌کنند و درراستای آن تلاش می‌کنند.

وی افزود: دانشگاه تمدن‌ساز اضلاعی دارد که یک ضلع آن هنر و اخلاق بوده و و ضلع دیگر اقتصاد است و ضلع‌های دیگر که در دانشگاه باید به آن پرداخته شود و به سایر بخش‌های جامعه رسوخ کند و این چنین دانشگاه، جامعه را متحول می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک  گفت: دوسوم از وقت دانشجویان در دانشگاه می‌گذرد باید تدابیری داشته باشیم که این وقت در خوابگاه‌ها بگذرد تا دانشجو کمتر آسیب ببیند یعنی زمینه و بستری را فراهم کنیم مانند ایجاد خانه فرهنگ که در خانه فرهنگ سایت کامپیوتر، اتاق فکر، اتاق فیلم یا ویدئوکلوپ و کتابخانه باشد و دانشجو رغبت کند در خوابگاه بماند.

 

کلانتری بر تقویت فعالیت‌های ورزشی با آماده‌سازی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات ورزشی برای ایام پساکرونا در واحدهای دانشگاهی، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، همکاری و تعامل بیشتر با معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک به‌عنوان رئیس شورای فرهنگی استان، رصد فعالیت‌های فرهنگی واحدها و مراکز آموزشی و برگزاری جلسات شورا در واحدهای استان به‌صورت چرخشی تأکید کرد.

ایجاد کانون‌های فرهنگی برای توانمندسازی دانشجویان

وی ایجاد کانون‌های فرهنگی جدید و تقویت آنها در حوزه‌های مختلف برای رفع نیازهای غیردرسی و فرهنگی و توانمندسازی دانشجویان را مؤثر دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه فعالیت انجمن‌های علمی باید در مجموعه فرهنگی دانشگاه جایابی شود، عنوان کرد: ترویج پژوهش در بدنه دانشجویی، آموزش ترویج یافته‌های علمی با برگزاری همایش، سمینار و چاپ مجلات علمی در تقویت، رشد و شکوفایی انجمن‌های علمی مفید خواهد بود.

به گزارش آنا، سومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برای بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی واحدهای دانشگاهی، به‌روز شدن انتخابات کانون‌های فرهنگی، استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برای فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری کارگاه آموزشی سواد رسانه‌ای، ایجاد کانون فارغ‌التحصیلان و استفاده از ظرفیت‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، مشارکت استادان دانشجویان، کارکنان و خانواده‌ها در فعالیت‌های فرهنگی و راه‌اندازی کانون‌های جدید فرهنگی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی با حضور دکتر مجید حق وردی سرپرست دبیرخانه هیات امنای استان، معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدها و مراکز دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد.