روابط عمومی

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی : تعهد درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی ساوه ۲۰‌ میلیارد تومان است

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۲ کد : ۴۰۱۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۳

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اراک ، دکتر حسین کلانتری دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام دکتر مهدی همتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، دکتر مجید حق‌وردی رئیس دبیرخانه هیئت امنای استان و دکتر مرتضی قاسمی مسئول پیگیری تفاهم‌نامه عملکردی و معاون علوم‌ پزشکی  استان و سایر معاونان و مدیران واحد اراک با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در نشست مشترکی که با سرپرست  و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه برگزار شد در راستای بررسی تفاهم‌نامه عملکردی، حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، پزشکی، فرهنگی، دانشجویی، حوزه اداری مالی و حراست این واحد دانشگاهی را بررسی و ارزیابی کردند.

کلانتری در این نشست گفت: کلید حل مشکلات دانشگاه، مدیریت جهادی است و فقط با انجام مدیریت ایثارگرانه و جهادی است که می‌توان از عهده حل مشکلات پیش رو برآمد. واحدهای استان به سمت مدیریت جهادی حرکت کرده‌اند و با تلاش بیشتر به اهداف و سنجه‌های عملکردی خواهند رسید.

این مسئول خاطرنشان کرد: رسیدن به سازمانی متعالی با مدیریت جهادی از اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بوده که با استناد به شاخص‌های عملکردی و ارزشیابی‌های دوره‌ای به‌زودی محقق خواهد شد. امید است واحد دانشگاهی ساوه و سایر واحدهای استان به‌عنوان یکی از سازمان‌های پیشرو در امر کیفیت آموزشی پژوهشی و حرکت به سمت فعالیت‌های نوآورانه، دانشگاه کارآفرین و نوآور رسالت خود را به‌خوبی در سیستم آموزش عالی به انجام رسانند

.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی افزود: فروش املاک و مستغلات، نگه‌داشتن میز کار اداری و سستی و تنبلی در این برهه جایز نیست. مدیریت جهادی یعنی دانش‌محوربودن، بابرنامه‌بودن، مردم‌محور بودن، خستگی‌ناپذیری و وقت گذاشتن برای دیگران که مقام معظم رهبری در فرمایش خود تأکید زیادی بر این موضوع داشته‌اند.

وی با اشاره به جذب دانشجوی مناسب در استان مرکزی گفت: همه واحدهای دانشگاهی در جذب دانشجو تلاش وافری داشتند و واحد ساوه هم با توجه به رشته‌های جدیدی که داده شد، تلاش کرد؛ اما انتظار استان و سازمان مرکزی از واحد ساوه بیشتر است.

کلانتری با بیان اینکه عملکرد استان مرکزی در راستای درآمد شهریه‌ای مثبت بوده است، اضافه کرد: در حوزه درآمدهای غیرشهریه‌ای واحدها و مراکز دانشگاهی باید بیشتر کار کنند؛ چراکه در این زمینه کسری درآمد دارند و از کل درآمد ۵/۵ میلیارد تومانی استان مرکزی در حوزه درآمدهای غیرشهریه‌ای در پنج ماه گذشته از سال مالی فقط ۵۰۰ میلیون تومان مربوط به درآمد غیرشهریه‌ای واحد ساوه بوده که با توجه به امکانات موجود مانند سلف، خوابگاه، ۲۰۰ هکتار زمین، فضای مناسب پرورش دام و مرغداری، تجهیزات آزمایشگاهی و مرکز رشد، بهره‌برداری مناسبی از این فضاها صورت نگرفته است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی افزود: در بودجه استان تعهد زیادی در حوزه خدمات پژوهشی، فناوری و نوآوری، کشاورزی و دامپروری، طرح‌های برون‌دانشگاهی و...داریم که ۲۰‌ میلیارد تومان آن تعهد غیرشهریه‌ای واحد ساوه است؛ (تعهد کل استان ۱۳۰ میلیارد تومان) اما تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان آن عملی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد:  چند بار در جلسات شورای استان و واحد دانشگاهی ساوه بر این موارد تاکید شده است و آمادگی داریم با توجه به‌ مزیت‌های نسبی شهرستان ساوه، تیم مشاوره خوب از مرکز استان و حتی تهران بفرستیم که حوزه فناوری، نوآوری و اقتصادی این واحد دانشگاهی فعال شود؛ چراکه ساوه ظرفیت‌های بسیاری برای ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای دارد.

در ادامه این نشست در راستای تفاهم‌نامه عملکردی واحدها و مراکز آموزشی استان مرکزی، عملکرد حوزه‌ها و معاونت‌های واحد ساوه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و معاونان واحد اراک نیز بعد از  جمع‌بندی، نظر خود را در حوزه‌های مختلف بیان کردند.

مقرر شد واحد ساوه در حوزه‌های مختلف خدمات دانشجویی، عمومی و اجتماعی، فناوری اطلاعات، پژوهشی، فناوری و نوآوری و خدمات کشاورزی و دامپروری، آموزش کوتاه مدت، حوزه ورزشی، پژوهش‌های برون‌دانشگاهی و حوزه کمک‌های مردمی و خیران که درآمدها بسیار پایین است و حتی در برخی سرفصل‌ها که عملکردی نداشته است، فعال شود.

در حاشیه این نشست، کلانتری به همراه حجت الاسلام همتی و حیدری  و احسان ساده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از محل تدفین شهید گمنام که در حال آماده‌سازی برای دفن یکی از شهدای گمنام در روز نهم اسفند ۹۹ است، بازدید کردند.