روابط عمومی

جهان بین در خمین؛ زنده نگه‌داشتن یاد و نام امام و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است

۰۷ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۶ کد : ۴۲۷۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۹۸

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نقشه دشمن گسست ارتباط در فضای فیزیکی و تقویت ارتباط در فضای مجازی و تبدیل افراد به‌ شهروند جهان‌شبکه‌ای است، عنوان کرد که زنده‌ نگه‌داشتن یاد و نام امام و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است.

زنده نگه‌داشتن یاد و نام امام و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از خمین، فرزاد جهان‌بین در مراسم رونمایی از کتب نقش امام راحل در دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین با برشمردن چهار نوع جهاد بر اهمیت جهاد کبیر تأکید و اظهار کرد: جهاد اصغر مبارزه در میدان نظامی، جهاد اکبر مبارزه با هوای نفس، جهاد افضل، جهاد سیاسی و جهاد کبیر جهاد در راه برهم زدن زمین بازی طراحی‌شده توسط دشمن است.

وی افزود: نقشه دشمن گسست ارتباط در فضای فیزیکی و تقویت ارتباط در فضای مجازی و تبدیل افراد به‌عنوان شهروند جهان‌شبکه‌ای است و زنده‌ نگه‌داشتن یاد و نام امام راحل و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است.

زنده نگه‌داشتن یاد و نام امام و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تقویت هویت ملی و دینی در عین محوریت نمادهایی که می‌توانند مانند مغناطیس همه را کنار هم جمع کنند، راه برهم زدن طراحی دشمنان است.

جهان‌بین شخصیتی مانند امام راحل را ازجمله این نمادها دانست و اضافه کرد: هرچه‌قدر بتوانیم امام راحل را به‌درستی معرفی کنیم، جاذبه شخصیت ایشان مانند مغناطیسی همه را با تمام تفاوت‌ها در کنار هم جای خواهد داد.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مفتخر است که هزار و ۲۰۰ استاد، واحد درسی وصایا و اندیشه‌های امام خمینی(ره) را در مقطع کارشناسی و ارشد تدریس می‌کنند.

زنده نگه‌داشتن یاد و نام امام و شهدا از مصادیق جهاد کبیر است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: واحد خمین قبل از مطالبه رهبر معظم انقلاب در هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹ در خصوص تبیین نقش امام راحل در دفاع مقدس، اقدامات ارزنده‌ای درباره نقش ایشان در دفاع مقدس انجام داد و ماحصل آن امروز رونمایی می‌شود.

جهان‌بین از دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد خمین و نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اراک و فرمانده سپاه استان مرکزی به‌دلیل پیشگامی در برگزاری کنگره و تدوین مجموعه مقالات نقش امام در دفاع مقدس تشکر کرد.

مراسم رونمایی از ۱۲ عنوان کتاب و مجموعه مقالات مرتبط با کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی با حضور آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، اکبر اشرفی رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک، حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم مسئول دفتر نهاد نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌پور امام جمعه خمین، احمد طهرانی فرماندار خمین، سید علی‌اکبر حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خمین، فرمانده انتظامی شهرستان خمین و جمعی از رزمندگان و دانشگاهیان خمین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین برگزار شد.

به گزارش آنا، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی پیش از این برنامه در بازدیدی سه‌ساعته از بخش‌های مختلف سرای نوآوری واحد اراک بازدید کرد و از نزدیک در جریان دستاوردهای این واحد قرار گرفت.