برگزاری گردهمایی دانشجویان شاهد وایثارگر دردانشگاه آزاداسلامی واحد اراک

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۵ کد : ۴۹۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۴۹
روابط عمومی
برگزاری گردهمایی دانشجویان شاهد وایثارگر  دردانشگاه آزاداسلامی واحد اراک

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک  :

سعی و  تلاش همکاران ما در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک هموار کردن راه تحصیل وپژوهش برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در مجرای های قانونی است .

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک ، گردهمایی دانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک  با حضور سیدمحمدتقی طباطبایی مشاورریاست عالی دانشگاه آزاداسلامی ومدیرکل ستادشاهد وایثارگران دانشگاه ،دکتر علیرضا نظام آبادی دبیرهیأت امناو رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ،حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان مرکزی ،محمدمهدی ناصری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)،انصاری فر رییس بنیاد شهید کلان شهر اراک ،اسماعیل تاج آبادی ریاست شورای شهر کلان شهر اراک ،مدیران ومسئولان سازمان ها ونهادهای استان مرکزی ،اعضای هیأت رییسه  واحد ودانشجویان شاهد وایثارگر دانشگاه وجمعی از استادان وکارکنان ایثارگرواحد در تالار امیرکبیر دانشگاه آزاداسلامی اراک برگزار شد.

بنابراین گزارش مدیرکل شاهد وایثارگران دانشگاه آزاداسلامی دربدو ورود به دانشگاه آزاداسلامی واحد اراک، به همراه اعضای هیأت رییسه ومدیران واحد ورییس ومسئولان بنیادشهید وامورایثارگران استان مرکزی بر مزار شهدای گمنام این دانشگاه حاضر شد و با قرائت فاتحه و اهدای شاخه‌ گل به مقام شامخ شهدای جاویدالاثر ادای احترام کرد و یاد و خاطره قهرمانان 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

دکتر علیرضا نظام آبادی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ضمن خیرمقدم به میهمانان  وگرامی داشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: خدا را شاکریم که به برکت افکار بزرگ وعمیق حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری وایثارگری ها ، فداکاری ها و رشادت های  رزمندگان ،شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس درکمال آرامش،آسایش و اقتدارمی توانیم زندگی کنیم ،فکر کنیم ودرچنین جلساتی قدران نعمت های خدا وند سبحان باشیم.

رییس واحد اراک اظهارداشت: شهدای انقلاب وهشت سال دفاع مقدس ، نماد زنده نگه داشتن دین دردنیای مدرن ویاد آور احیای اخلاق و معنویت در حوزه فردی و اجتماعی هستند و ملت ایران به خصوص جوانان بخوبی می دانند که اقتدار و صلابت کشور به برکت خون شهدا بدست آمده است .

وی عنوان کرد: میهن اسلامی در زمان جنگ تحمیلی حتی برای تهیه سیم خاردار با مشکلات بسیاری روبه رو بودیم اما امروز پس از گذشت کمتر از 30 سال به قدرت منطقه تبدیل شده و این مهم ، مرهون جانفشانی شهدا،جانبازان  ورزمندگان معززمیهن اسلامی در طول دفاع مقدس می باشد.

رییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان آگاهند که دشمنان همچنان به کینه توزی خود علیه نظام ادامه می دهند و با تحریم های اقتصادی و هجمه های فرهنگی در صدد ضربه زدن هستند و تنها ابزاری که این اقدامات شیطانی را بی اثر می کند پیروی از راه شهدا و ماندن در مسیر ولایت فقیه است.

دبیرهیأت امنای استان مرکزی گفت : دانشگاه آزاد اسلامی  اراک در ترم جاری نزدیک به 1458 دانشجو شاهد و ایثارگر دارد که در مقاطع مختلف در واحد اراک مشغول به تحصیل هستند.

وی همچنین با بیان جایگاه کنونی کشور در علم و فناوری گفت: کسب این جایگاه مرهون رشادت های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس می باشد و باید دانشجویان شاهد و ایثارگر با همت بیشتر و سخت کوشی فراوان ادامه دهنده راه پدران خود در عرصه های علمی وپژوهشی باشندتادرتمامی جنگ های پیش رواعم از جنگ علمی،شبیخون های فرهنگی و...کما فی السابق پیروزباشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک  ادامه داد :سعی و  تلاش همکاران ما در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک هموار کردن راه تحصیل وپژوهش برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در مجرای های قانونی است .

دکترنظام آبادی به ضرورت پژوهش در حوزه شهید و شهادت نیز اشاره کرد و گفت : جای خالی طرح های پژوهشی در حوزه شهید و شهادت  در بین پژوهش های دانشگاهی حس می شود و اساتید و دانشجویان  می بایست در حوزه پژوهش های مربوط به این حوزه اقدامات مناسبی انجام دهند.

رییس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی با اشاره به دیدار اخیر رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با رهبر معظم انقلاب، افزود: در این دیدار رهبر معظم انقلاب با تاکید بر وضعیت دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها، نگاه ویژه ای نسبت به این دانشجویان داشتند و به مسئولین دانشگاه های سراسر کشور خاطر نشان کردند ،محیط دانشگاه بایدبیشتر در اختیار دلسوزان  نظام و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

دبیرهیآت امنای استان مرکزی در پایان سخنان گفت : همانطور که ما توانستیم با تمام محدودیت هایی که دشمن برایمان بوجود آورده بود در جنگ تحمیلی به پیروزی برسیم میتوانیم باتوکل برخدا وهمکاری،همراهی وهمزبانی همه دانشگاهیان بویژه دانشگاهیان خانواده بزرگ دانشگاه آزاداسلامی در فتح قلل علمی نیز در جهان پیشتاز باشیم.

حجت الاسلام علی اکبر هراتی مدیرشاهد وایثارگران واحد اراک نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین به ارائه گزارشی از عملکرد وفعالیت های ستادشاهدوایثارگران واحد اراک پرداخت.

 در ادامه حجت الاسلام حسن هنرمندمدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان مرکزی نیز در این گردهمایی گفت :دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های کشور با تلاش و همت فراوان بیش از 10 درصد نخبگان علمی کشور را به خود اختصاص داده اند که این نشان از پشتکار و همت والای این عزیزان برای تحصیل  درعلوم مختلف است.

مدیرکل  بنیاد شهید و امورایثارگران استان مرکزی گفت : در مجموع 4831 دانشجو شاهد و ایثار گر استان مرکزی که در دانشگاه های مختلف استان و مؤسسات غیر انتفاعی مشغول به تحصیل هستند ،3212 دانشجو در مجموعه دانشگاه های آزاد اسلامی  استان مرکزی تحصیل می کنند.

سیدمحمدتقی طباطبایی مدیرکل امور ایثارگران  و شاهد دانشگاه آزاد اسلامی  در سخنان خود، دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان معرفی کرد و گفت : در دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور نزدیک به صد و بیست هزاز دانشجو شاهد و ایثارگر به تحصیل مشغولند و بیش از دویست هزار دانشجو شاهد و ایثارگر هم از تسهیلات حمایتی دانشگاه آزاد اسلامی  استفاده می کنند.

وی از تشکیل کانون های معتمدین معین خبر داد و گفت : این کانون ها با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارتقای سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های آزاد اسلامی کشور تشکیل خواهد شد.

مدیرکل شاهد وایثارگران  دانشگاه آزاد اسلامی  افزود : تلاش امور ایثارگران و شاهد دانشگاه ازاد اسلامی بر آن است با برپایی مسابقه ای تحت عنوان نقش مردمی در جنگ تحمیلی ،گوشه ای از رشادت ها و جان فشانی های قشر های مختلف مردم را در دوران دفاع مقدس گردآوری کند و ان شا الله آغاز این مسابقه و گردهمایی مقاله ها از استان مرکزی خواهد بود.

وی در پایان گفت : امروز نیز همانند دوران دفاع مقدس که بسیاری از شهدای دانشجو جز نخبگان علمی کشور بوده اند ،دانشجویان شاهد و ایثارگر نیز از برترین ها  و نخبگان علمی در کشور هستند.

در پایان گردهمایی، جلسه پرسش وپاسخ دانشجویان برگزار شدو مسئولین دانشگاه آزاداسلامی وبنیاد شهید استان مرکزی به سوالات آنان پاسخ دادند.

 همچنین از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ازاد اسلامی واحد اراک که در مسابقات قرآنی دانشجویان شاهد و ایثار کشور حائز رتبه شده بودند با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.