پیام دکتر میرزاده به مناسبت هفته بسیج:

۰۴ آذر ۱۳۹۴ | ۲۱:۵۸ کد : ۵۰۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۰۷
روابط عمومی
پیام دکتر میرزاده به مناسبت هفته بسیج:

بسیجیان، استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند/ تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج، کشور و ملت را در مقابل توطئه عظیم بین المللی بیمه کرد

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، تاکید کرد: هرکسی که عدالت خواهی، استقلال طلبی و عزت جویی را که شعارهای اصلی انقلاب است را پاسداری کند، بسیجی است.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، متن پیام بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد ، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.

"امام خمینی (ره) "

بسیج شجره طیبه ای است که با ابتکار امام خمینی (ره) برای بیمه کردن انقلاب اسلامی در مقابل توطئه دشمنان ایجاد شد و ایشان با صدور فرمانی مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین ، زمینه اتحاد و حرکتی هدفمند را فراهم آوردند که بدین ترتیب تیر عناد منافقان به سنگ خورد و هم اینکه برنامه ها و نقشه های شوم دشمنان داخلی و خارجی نقش بر آب شد.

در واقع فلسفه اصلی تشکیل بسیج توسط امام خمینی (ره) ، زمینه سازی برای تداوم وحدت در جامعه انقلابی بود و ماموریت اصلی بسیج همین تدام وحدت در جامعه است و ظهور این تداوم را در تمام دوره ها از جمله جنگ، بازسازی پس از جنگ و در مقابله با سایر توطئه های داخلی و خارجی در طول سالیان گذشته مشاهده کرده ایم.

تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج، خوشبختانه در 37 سال گذشته انقلاب، کشور و ملت را در مقابل توطئه عظیم بین المللی بیمه کرده است، چرا که در تفکر بسیجی ایستادگی و شهادت و اطاعت از ولایت، با بینش و معرفت وجود دارد و این عوامل سد محکمی در مقابل توطئه ها و دسیسه های دشمنان دین و مرز و بوم است.

بسیجی یعنی کسی که عزت، استقلال ، حفظ ارزش ها و عدالت را در سینه باز فداکار خود دارد و در دفاع از حق و حق گویی و عدالت خاضعانه ایستاده و حاضر نیست به کسی ظلم کرده، در جامعه اختلاف افکنی کند و انسجام ملی را به خطر بیندازد.

بسیجیان، استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند و هرکسی که عدالت خواهی، استقلال طلبی و عزت جویی را که شعارهای اصلی انقلاب است را پاسداری کند، بسیجی است.

بسیج و دانشگاه آزاد اسلامی دو همزاد مبارک و دو مولود انقلاب اسلامی هستند که هر دو با صفت مردمی بودن با دم مسیحایی امام امت شکل گرفتند و تاسیس این دانشگاه که یک دانشگاه مردمی و ملی است کاری بسیجی است که در عرصه علم و فناوری انجام شد .

امروز دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین دستاوردهای علمی، آموزشی و فرهنگی انقلاب اسلامی که سهم بزرگی در به دوش کشیدن بار آموزش عالی ایران دارد، خود از مصادیق بسیج میلیونی مدنظر امام(ره) و عرصه ای برای توسعه علم و دانش، آزاد اندیشی، حریت و اسلامیت است.

امیدوارم ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در یک بسیج علمی با مشارکت فعالانه و همدلانه همه نخبگان و فرهیختگان جامعه با عنایت به فلسفه اصلی تشکیل بسیج توسط امام (ره) و تایید مقام معظم رهبری بتوانیم به انسجام بخشی و وحدت جامعه کمک کنیم.

اینجانب از طرف جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به عنوان سازمانی بالنده و پویا که برای عقیده و ارزش های سازنده جهاد و برای عدالت، تلاش و کوشش می کند را به همه بسیجیان تبریک می گویم و از خداوند منان می خواهم همگان را در تحقق آرمانها و مطالبات ملت شریف ایران یاری فرماید.