برگزاری سمینار علمی ارتقای امنیت اجتماعی در تعامل دانشگاه و پلیس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اراک

۲۰ مهر ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۵ کد : ۶۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۸۹
برگزاری سمینار علمی ارتقای امنیت اجتماعی در تعامل دانشگاه و پلیس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اراک و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان مرکزی

برگزاری سمینار علمی ارتقای امنیت اجتماعی در تعامل دانشگاه و پلیس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اراک و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان مرکزی

 

به گزارش خبرنگار آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، سمینار علمی ارتقای امنیت اجتماعی در تعامل دانشگاه و پلیس با حضور دکتر علیرضا نظام آبادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و دبیر هیآت امنای استان مرکزی ، سرهنگ خسروی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ،سرهنگ دستور رییس بازرسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی،سرگرد رضایی رییس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی  استان مرکزی ،معاونین ، هیآت رئیسه  دانشگاه ، روسای دانشکده ها، استادان ،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در تالار امیر کبیر شهرک دانشگاهی امیرکبیر واحد اراک برگزار گردید.

بنابرهمین گزارش، در این سمینار، دکتر علیرضا نظام آبادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ضمن خیرمقدم وتبریک هفته نیروی انتظامی به مسؤولان فرماندهی انتظامی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به‌ویژه شهدای انتظامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث امنیت و نیروی انتظامی به ویژگی های مهمی که فرماندهی معظم کل قوا برای نیروی انتظامی بیان فرموده اند، افزودند: ما اقتدار نیروی انتظامی را مرهون افکار بزرگ و عمیق حضرت امام (ره) ، خون شهیدان و دلاورمردیهای رزمندگان و جانبازان انقلاب هستیم و همچنین این اقتدار را از رشادتها و ایثارگری رزمندگان بعد از 8 سال دفاع مقدس می دانیم .

وی سپس درادامه خاطرنشان کرد: اقتدار، عزت ورحمت ، و روحیۀ خدمت رسانی به مردم ازدیگر صفاتی است که درپرسنل نیروی انتظامی نمود عینی دارد. و نیروی انتظامی در کنار اینکه مأموریت های خود را با اقتدار انجام می دهد، در برخورد با مردم با مهربانی و عطوفت رفتار می کنند. در عین حال که با خلافکاران و کسانی که قصد غارت مال و جان مردم را دارند با بالاترین سطح قاطعیت برخورد می­کنند. و از ارزشهای  والای نظام جمهوری اسلامی با عزت وافتخار دفاع می کنند.

دبیر هیأت امنای استان مرکزی بابیان اینکه ما در استان مرکزی شاهد حضور فعال و دلسوزانه نیروی انتظامی هستیم ،اظهار کرد: تعامل نیروی انتظامی با دانشگاه‌ها برای تبادل تجربه و علم در زمینه جدیدترین دانش‌ها در زمینه رفتارهای انسانی، به ارتقای سطح امنیت اجتماعی درجامعه منجر می‌شود.

سرپرست واحد اراک بابیان اینکه طبق تفاهم نامه ای که بین دانشگاه آزاد اسلامی اراک و فرماندهی نیروی انتظامی استان منعقد شده است افزود: توسعه ظرفیت‌های مشارکت‌پذیر دو سازمان در راستای توسعه نظم و امنیت، همکاری در اجرای پروژه‌های علمی و تحقیقاتی در زمینه علوم انسانی با هدف پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، تهیه و تدوین متون آموزشی در زمینه پیشگیری از رفتار‌های پر خطر، همکاری در امور فرهنگی و هنری، همکاری در زمینه پیشگیری از آسیب‌های مربوط به فضای مجازی را از اهداف مهم دو سازمان می دانیم.

دکتر نظام آبادی در پایان با یاد آوری اینکه دانشگاه موتور فکری جامعه است ، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اراک آمادگی دارد با توجه به ظرفیت ها وپتانسیل های موجود در زمینه فعالیتهای علمی ،پژوهشی،فرهنگی و ورزشی و با توجه به نیازهای استان و کشور  همکاری های لازم را با فرماندهی نیروی انتظامی  استان داشته باشد، و در راستای نیل به این اهداف در تمامی زمینه ها نهایت تلاش و کوشش خود را خواهد کرد.

شایان ذکر است درپایان جلسه فرماندهی انتظامی استان مرکزی از تعامل و همکاری های شایسته سرپرست واحد اراک با ناحیه انتظامی استان و همچنین تعدادی از استادان در حوزه های مختلف دانشگاه با اهدا لوح ،تقدیرنمود.