دکتر میرزاده طی بخشنامه ای تاکید کرد:

۳۰ دی ۱۳۹۴ | ۱۹:۴۷ کد : ۶۲۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۷۸
روابط عمومی
دکتر میرزاده طی بخشنامه ای تاکید کرد:

دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ عنوان در انتخابات نقش باشگاه سیاسی نخواهد داشت/دانشگاه آزاد اسلامی به هیچ وجه له یا علیه حزب یا فرد خاصی موضع گیری نمی کند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه ای ضمن تاکید مجدد بر اینکه دانشگاه به هیچ وجه نقش باشگاه سیاسی در انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نخواهد داشت، اعلام کرد:دانشگاه آزاد اسلامی توان خود را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به کار خواهد بست.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در بخشنامه دکتر حمید میرزاده در خصوص انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به روسای واحدهای مراکز استان(دبیران هیات های امنای استان ها)، واحدهای جامع مستقل روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

«اسفندماه سال 1394 همزمان خواهد بود با جلوه‌ای دیگر از شور ، شوق و مشارکت مردم ایران در انتخاباتی دیگر و دوستداران راستین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اهتمام خویش را مصروف مشارکت هر چه بیشتر مردم در این انتخابات خواهند کرد و کینه توزان پیدا و پنهان نیز با هر بهانه‌ای، بر ساز خویش خواهند نواخت. آن چه در این مدت باقی مانده ، بر عهده همگان است، تلاش همه‌جانبه در جهت تبیین جایگاه انتخابات به عنوان دستاورد ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است و برای تبیین آن می باید از تمامی ابزارهای تعریف شده در قانون اساسی و مقررات جاری کشور بهره گرفت تا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات که ازسوی امام راحل (ره) درمیان ملت ایران به ودیعه نهاده شده و مقام معظم رهبری همواره بر آن تأکید می فرمایند تحقق یابد.

دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان سرمایه‌ای از سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضمن تأکید مجدد بر این که به هیچ عنوان نقش باشگاه سیاسی را در این انتخابات نخواهد داشت ، توان خود را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به کار خواهد بست. شأن و جایگاه این دانشگاه ایجاب می کند تا در عرصه علمی و تحقیقاتی به فعالیت های خود بپردازد و در انتخابات آینده، نقشی بی طرف داشته باشد. احزاب و گروه‌های سیاسی مؤثر در انتخابات نیز نباید غیر از این انتظاری از دانشگاه داشته باشند. این دانشگاه به هیچ وجه له یا علیه حزب یا فرد خاصی موضع گیری نخواهد کرد و رؤسای واحدهای دانشگاهی موظفند ضمن رعایت این نکته به حفظ نشاط سیاسی در میان دانشگاهیان و مشارکت همه جانبه و فعال در انتخابات پیش رو به عنوان یک وظیفه ملی کمک نمایند. به همین منظور با توجه به اهمیت و حساسیت انتخابات پیش رو مقتضی است تمامی همکاران دانشگاهی به ویژه رؤسای محترم واحدهای دانشگاهی ضمن رعایت مقررات حاکم بر مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ، هیأت موسس و امناء دانشگاه، نسبت به نظارت دقیق بر رعایت آن اهتمام ورزند. لذا بر ممنوعیت اقدامات ذیل در ایام انتخابات در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح می نماید:

1- صرف اموال دانشگاه، سرمایه‌های انسانی و مالی دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به نفع حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

2- واگذاری سالن های اجتماعات دانشگاه به حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

3- نصب هر گونه پوستر، بنر و یا اقلام تبلیغاتی متعلق به کاندیداها در واحدها و مراکز دانشگاهی مجاز نیست.

بدیهی است با توجه به نقش دانشگاه ها در تنویر افکار عمومی و تشویق جامعه به شرکت در انتخابات، دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسالت خویش را در این خصوص ایفا خواهد کرد. در این راستا اقدامات ذیل می باید از سوی واحدهای دانشگاهی در دستور کار قرار گیرد:

1- برگزاری جلسات سخنرانی با حضور افراد موجه و صاحب نظر و با مشارکت دانشگاهیان جهت تأکید بر اهمیت شرکت در انتخابات و آگاهی بخشی به دانشجویان.

2- برگزاری جلسات میزگرد و مناظره از سوی تشکل‌های سیاسی دانشگاه پس از تأیید کمیته سه نفره استان و طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی.

3- استفاده از امکانات محیطی دانشگاه نظیر سالن‌های اجتماعات، در راستای تبیین اهمیت انتخابات بطور اعم با پرهیز از جانبداری از فرد یا جناحی خاص.

با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری ؛ امید است برگزاری پر شور انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگر مردم سالاری دینی در ایران را تثبیت و معرفی نماید و نظام استوار جمهوری اسلامی را بیش از پیش استحکام بخشد.

روسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی مسئول حسن اجرای این بخشنامه می باشند و در صورت بروز هر گونه اشکال با طرح سئوال ، مراتب از دفتر اینجانب پیگیری شود.

حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی»